Достапни линкови

Експлозија во црква во Украина, 9 повредини


Најмалку 9 луѓе се повредени во експлозија на рачно направена бомба во една црква во Укрина. Експлозијата се случува на последниот ден од посетата на рускиот патријарх Кирил на земјата. Полицијата соопштува дека експлозијата не причинила големи штети. Црквата и припаѓа на украинската Православна Црква, која е под Руската Патријаршија во Москва.
XS
SM
MD
LG