Достапни линкови

Закана за бомба во секретаријатот за информации во Атина


Во Генералниот секретаријат за информации во Атина добиле телефонски закана за поставена бомба во зградата. Поради заканата е откажан брифингот со новинарите кој требало да го одржи портпаролот на грчката влада Јоргос Петалотис. Полицијата врши контрола на зградата.
XS
SM
MD
LG