Достапни линкови

Каталонија без борби со бикови !?


Локалниот парламент во Каталонија денеска ќе гласа за тоа дали да се забранат борбите со бикови поради суровоста кон животните. Ако тоа се случи Каталонија ќе стане прв шпански регион без популарната Корида.
XS
SM
MD
LG