Достапни линкови

Во напади во Карбала и Багдад загинаа 12 лица


Во нападите во Садр Сити во Багдад и во Карбала загинаа 12 лица. Во експлозија на бомба во шиитскиот кварт на Багдад – Садр Сити загинаа 5, а биле ранети најмалку 12 лица.
Во Карбала, пак во шиитскиот свет град во напад со гранати загинаа 7 аџии за време на церемониите посветени на Махди, 12 тиот и последен шиитски имам.
XS
SM
MD
LG