Достапни линкови

Откриени 5 тела од авионската несрека во Пакистан


Патнички авион во кој, според извештаите, имало 152 патници и членови на екипажот се урнал во близина на главниот град на Пакистан, Исламабад.
Агенциите јавуваат дека спасувачките екипи се обидуваат да стигнат до местото на несреќата.
Засега нема детали за причините кои доведоа до оваа авионска несреќа.
XS
SM
MD
LG