Достапни линкови

Во експлозија во Авганистан загинаа 25 цивили


Дваесет и пет луѓе загинале, а дваесетина други биле ранети кога нивниот автобус денеска налетал на мина поставена на пат во југозападниот дел на Авганистан. Локалните власти за експлозијата ги обвинија талибанските бунтовници.
XS
SM
MD
LG