Достапни линкови

Северна Кореа славеше победа


Севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ил присуствувал на концерт за одбележување на „победата во корејската војна“, јавија новинските агенции. Јонг Ил за време на настанот ја потенцирал „блексавата победа“ на неговата земја во тригодишниот конфликт. Во меѓувреме, Соединетите Американски држави и Јужна Кореа организираат воени вежби за спротиставување на можните севернокорејски провокации.
XS
SM
MD
LG