Достапни линкови

Царството Тонга ќе испрати војници во Авганистан


Царството Тонга најави дека ќе испрати 275 војници на мисија во Авганистан во следниве две години. Властите сметаат дека со испраќање војници кои ќе се борат со талибанците, ќе се обезбедат нови работни места. Од царството информираа дека одлучиле да ги испратат своите војници во Авганистан поради тоа што „таму е побезбедно од Ирак“.
XS
SM
MD
LG