Достапни линкови

Екстремистите одговорни за смртта на грчкиот новинар


Грчката екстремистичка група Секта на револуционерите денеска ја презеде одговорноста за убиството на новинарот Сократис Гиолијас во Атина на 19 јули. Групата преку соопштение во најтиражниот грчки весник Та Неа ја презеде одговорноста за убиството. Новинарот кој се занимавал со истржувачко новинарство е убиен пред неговата куќа
XS
SM
MD
LG