Достапни линкови

Во Русија осудени 14 нео-нацисти


Еден суд во Русија го осудил лидерот на нео-нацистичкото движење на доживотен затвор, а уште 13 други членови кои добиле меѓу 3 и 17 години затвор. Лидерот на здружението Национално единство Дмитриј Орлов промовирал надмоќ на христијаните над другите религии Обвинетите биле прогласени за виновни за поседување екстремистичка литература и огнено оружје, а исто така и за осквернавување на еврејски и муслиманските гробишта
XS
SM
MD
LG