Достапни линкови

Романија:нема преживеани во хеликоптерската несреќа


Mинистерството за одбрана на Романија, денеска соопшти дека нема преживеани во хеликоптерската несреќа која се случи вчера кога се урна воен хеликоптер кој учествуваше на зедничката израелско-романска воена вежба. Во леталото се наоѓале шест израелски и еден романски војник Израелскиот хеликоптер, се урна во планинска област во близина на Брашов, 160 километри северно од Букурешт. Од Министерството соопштуваат дека спасувачките екипи не пронашле преживеан член на екипажот
XS
SM
MD
LG