Достапни линкови

Тачи:крај на надгледуваната независност на Косово


Косовскиот премиер Хашим Тачи во обраќањето пред Парламентот рекол дека и дојде крај на надгледуваната независност на Косово , и сега е отворен патот за интеграција во НАТО, ЕУ и ОН. Тачи ги повикал сите земји кои се уште не го признале Косово да го признаат. Косовскиот премиер изјавил дека мислењето на Меѓународниот суд за правда е голема победа за Косово , но и за целиот регион.
XS
SM
MD
LG