Достапни линкови

Режисерот Стоун, обвинет за антисемититизам


Еврејската организација Лига за борба против клевета го обвини режисерот Оливер Стоун за антисемитски ставови, откако тој во интервју за Сандеј Тајмс сугерирал дека, како што изјави, ,,еврејската доминација во медиумите,, поттикнала клевети против Хитлер. Стоун подоцна издаде извинување, велејќи дека евреите очигледно не контролираат медиуми или која и да било друга индустрија.
XS
SM
MD
LG