Достапни линкови

Пронајдени 4 мртви тела од хеликоптерската несреќа во Романија


Министерството за одбрана на Романија соопшти дека најмалку 4 војници загинале во хеликоптерската несреќа. Во Израелскиот хеликоптер што се урна во Романија за време на воени вежби, имало 6 израелски војници и еден романски војник. Во соопштението се вели дека хеликоптерот се срушил во планински предел во близина на градот Брашов, на 160 километри северно од Букурешт па непроодноста ја отежнува спасувачката мисија.
XS
SM
MD
LG