Достапни линкови

Самоубиствени бомбашки напади во Ирак, 20 мртви


Најмалку 20 луѓе загинале при експлозија на автомобил бомба во шиитскиот свет град Карбала во Ирак. Самоубиствените бомбашки напади се случиле два дена пред роденденот на последниот имам Махди, јавуваат новинските агенции.
XS
SM
MD
LG