Достапни линкови

Уапсени бизнисмени во Албанија


Петмина познати бизнисмени од Албанија се уапсени, пренесува новинската агенција МИА. Полициската акција наречена „Градежници“, била реализирана во Валона и Тирана, врз основа на меѓународна потерница издадена од италијанскиот оддел на Интерпол. Според јавниот обвинител Бесник Мучај, петмината уапсени, кои се сопственици на фирми во градежниот сектор, се обвинети дека се дел од меѓународна мрежа за трговија со дрога.
XS
SM
MD
LG