Достапни линкови

Романија:Во хеликоптерот кој се урна имало изрелски и романски војници


Во хеликоптерот кој се урна во Романија имало шест израелски војници и еден романски војник , соопштуваат од Министерството за одбрана во Букурешт, но притоа не ја потврдуваат нивната смрт . Неименувана воени извори, изјавија дека хеликоптерот се урнал во близина на Брашов, околу 160 километри северно од Букурешт. Хеликоптерот учествувал во заедничката романско-израелската воена вежба "Блу скај" 2010 година.
XS
SM
MD
LG