Достапни линкови

Напад на дом на министер во Пакистан, 7 загинати


Најмалку 7 луѓе се убиени а 25 повредени , во напад на бомбаш самоубиец кој се разнел пред домот на еден провинциски министер во Пакистан. Целта на нападот бил министерот Маин Ифтикар Хусаин кој е истакнат критичар на Талибанците. Во нападот министерот не е повреден, но е убиен неговиот син. Пакистанските Талибанци ја презедоа одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG