Достапни линкови

Дачиќ:борбата за Косово не смее да доведе до изолација


Српскиот заменик премиер и министер за внатрешни работи Ивица Дачиќ изјави денеска дека Србија мора да продолжи со борбата за Косово но дека не треба да ја доведе земјата во изолација. Дачиќ имаше обраќање пред Собранието во кое се расправа за мислењето на Меѓународниот суд за правда за независноста на Косово. На седницата треба да се усогласат идните чекори на Србија во врска со Косово.
XS
SM
MD
LG