Достапни линкови

Инцко:изборите клуч за иднината на БиХ


Високиот претставник на меѓународната заедница во Босна и Херцеговина Валентин Инцко денеска упатил отворено писмо до граѓаните на БиХ во кое порачува дека престојните општи избори се клуч за подобра иднина на земјата. Тој во писмото оценил дека луѓето треба да преземат одоговорност за да не се повторат минатите 4 години кои наместо да бидат посветени на подобра економија и живот на граѓаните беа исполнети со поделби . Инцко смета дека граѓаните мора да ги натераат политичарите да заземат друг пристап за да може БиХ да напредува.
XS
SM
MD
LG