Достапни линкови

Седница на кабинетот на Саркози поради убиениот французин од Ал Каеда


Францускиот Претседател Никола Саркози свика итна седница на владата по соопштението на Ал Каеда за земјите од Магреб дека е убиен францускиот заложник. 78 годишниот инжињер Мишел Жермено е убиен во знак на одмазда за загинувањето на 6 нејзини припадници во акцијата на војската на Мавританија изведена со подршка на француските сили.
XS
SM
MD
LG