Достапни линкови

Високи температури и пожари околу Москва


Московјаните, како што јавуваат агенциите, денеска едвај дишат поради чадот од околните шумски пожари и топлиот бран кој и натаму трае во овој дел на Русија. Се јавува дека изутрината имало 26 шумски и 34 пожари на тресет. Високите температури речиси ја уништиле и руската пченка во регион голем колку Португалија.
XS
SM
MD
LG