Достапни линкови

26 загинати во сообраќајна несреќа во Авганистан


Авганистанската полиција соопшти дека во автобуска несреќа во близина на Кандахар загинале 22 патници, а 26 биле ранети. Автобусот се движел со брзина над дозволената и излетал од патот.
XS
SM
MD
LG