Достапни линкови

Големи поплави и лизгање на земјиште во југозападна Кина


Како последица на лизгање на земјиште поради поројни дождови во југозападна Кина денеска исчезнаа уште 11 лица. Во поплавите во овој дел на Кина досега загинаа или се водат како исчезнати 1100 лица.
XS
SM
MD
LG