Достапни линкови

Груевски:Илиевски произведувал марихуана, не див коноп


Борбата против дрогата ќе продолжи и ќе биде континуирана. Оваа Влада посебно се посветува на борбата против дрогата и тоа не го прави со кампања, туку со конкретни акции, изјави денеска во Битола премиерот Никола Груевски. Премиерот се наврати на случајот со фармерот Душко Илиевски кој е осомничен за одгледување на марихуана. Груевски изјави дека според првичните информации од МВР се работи за случај каде што е откриено растение од кое се произведува опојна дрога затоа што хемиската анализа покажала дека не се работи за див коноп, туку за хемикалии кои кореспондираат со производството на марихуана. Премиерот изрази жалење што СДСМ врши жесток притисок врз институциите во врска со случајот.
XS
SM
MD
LG