Достапни линкови

Талибанците ги заробиле американските војници


Талибанските бунтовници во Авганистан велат дека држат еден од двајцата американски војници, кои исчезнаа од нивната база во петокот, и дека го имаат телото на вториот војник, кој бил убиен. Портпаролот на Талибанците за Ројтерс изјавил дека раководството подоцна ќе одлучи за судбината на американските војници. Претходно имаше извештаи дека се бара замена за војниците со заробени бунтовници.
XS
SM
MD
LG