Достапни линкови

Иран жестоко ќе одговори на нови санкции


Иранскиот претседател, Махмуд Ахмадинеџад ги предупредил државите-членки на Европската Унија да не воведуваат нови санкции против Иран. Ахмадинеџад изјавил дека Техеран жестоко ќе реагира на секоја непријателска акција. Тој изјавил дека сака пријателски односи и не сака ЕУ да воведе нови санкции надвор од они на ОН. Иранскиот претседател изјавил дека секоја земја што учествува во сценаријата на САД, ќе биде сметана за непријателска држава.
XS
SM
MD
LG