Достапни линкови

Талибанците бараат размена на војникот за затвореници


Авганистанsки официјални лица сопштиле дека Талибанците понудиле да се заменат телото на убиениот американски војник со талибански затвореници. Шефот на провинцијата во Лагор соопштил дека понудата била направена преку посредници. Телото е на еден од двајцата американски војници кои исчезнаа во петокот. Талибанците соопштиле дека другиот војник сеуште е жив.

XS
SM
MD
LG