Достапни линкови

Во Иран ослободен водечкиот реформист Армин


Иранкиот водач на реформистите Мохсен Армин, кој беше во притвор од мај е ослободен со кауција. Армин, кој е висок член на забранетата реформистичка партија, организација на Миџахедините во Иран е ослободен откако за него е платена кауција од 200 илјади долари. Тој беше еден од учесниците и водачите на протестите против изборот на Махмуд Ахмадинеџад за претседател.
XS
SM
MD
LG