Достапни линкови

Во Ингушетија убиени 2 бунтовници


Руската полиција застрелала двајца бунтовници во проблематичниот руски кавказки регион Ингушетија на границата со Чеченија. Руските новински агенции јавуваат дека бунтовниците отвориле оган врз полицајците кои се обидле да извршат контрола на нивното возило. Се претпоставува дека убиените бунтовници организирале напади врз полицијата и убивале цивили.

XS
SM
MD
LG