Достапни линкови

Бериша:Ставот на судот значаен за стабилноста во регионот


Албанскиот премиер Сали Бериша по средбата со косовскиот претседател Фатмир Сејдиу изјавил дека одлуката на Меѓународниот суд за правда е многу значајна за мирот и стабилноста на Косово и регионот. Сејдиу пак нагласил дека одлуката на Судот го отвора патот за интеграција на сите косовски државјани. Тој додал дека Косово посакува добри меѓусоседски односи со Србија, како две рамноправни држави.
XS
SM
MD
LG