Достапни линкови

На музички фестивал во Германија загинале 17 луѓе


Најмалку 17 луѓе загинаа во стампедо за време на одржувањето на музичкиот фестивал „Љубовна парада“ во Германија .Во турканиците се повредени најмалку 80 луѓе, некои од нив сериозно. Фестивалот се одржувал во тунел на поранешна товарна железничка станица и имало многу посетители , или околу 1, 4 милиони соопштува полицијата . Фестивалот не бил прекинат за да не се створи уште една паника и да не бидат повредени уште луѓе. "Љубовта парада" е еден од најголемите техно фестивали во Европа., а за прв пат се одржа во 1989 година.
XS
SM
MD
LG