Достапни линкови

Претседателот Иванов во посета на Швајцарија


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов денеска и утре ќе престојува во официјална посета на Швајцарија Во рамки на посетата, претседателот Иванов ќе се сретне со неговиот колега претседателот на Швајцарската Конфедерација Дорис Лојтхард, а ќе има средба и со претставници на здруженијата на македонските иселеници во Швајцарија.
XS
SM
MD
LG