Достапни линкови

Талибанците заробиле 2 американски војници во Авганистан


Талибанските бунтовници во Авганистан соопштуваат дека заробиле двајца американски војници, јужно од Кабул, јавува Ројтерс. Американските преставници нудат 20 илјади награда за информација која ќе доведе до безбедно ослободување на војниците. Портпаролот на Талибанците соопштил дека биле заробени тројца војници , но еден умрел. Од НАТО засега нема официјален коментар за инцидентот.
XS
SM
MD
LG