Достапни линкови

СДСM: Власта бара алиби за извештајот на ЕУ


Од опозициската СДСМ денеска ја обвинија ВМРО-ДПМНЕ дека правела театар во Собранието со кој сакала да си обезбеди алиби за негативните оценки во наредниот извештај за напредокот во евроинтеграциите. Од СДСМ оценуваат дека опозицијата е таа која подала рака за градење на консензус и вистински политички дијалог, a власта си игра со европските перспективи на Македонија со тоа што поднесе Деловник без консензус
XS
SM
MD
LG