Достапни линкови

Српското Собрание идната недела ќе расправа за Косово


Претседателката на Парламентот на Србија Славица Дејановиќ изјавила дека наредната недела а можеби уште во понеделник ќе се одржи расправа во Собранието за Косово и за идните планови на Србија по тоа прашање . Владата на Србија на вчерашната седница констатираше дека Меѓународниот суд за правда не одоговорил на суштинското прашање за легалноста на прогласувањето на независност на Косово .
XS
SM
MD
LG