Достапни линкови

Во напади во Авганстан загинале 5 војници на НАТО


Уште еден војник на НАТО загинал во бомбашки напад во јужен Авганистан, соопшти Алијансата. Претходно соопштија дека во бомбашки напад загинаа 4 војници на НАТО. Иако тие не соопштија од каде се војниците, американските преставници велат дека сите 5 војници се Американци. Овој месец во Авганстан загинале 70 американски војници.

XS
SM
MD
LG