Достапни линкови

Автобуска несреќа во Индија, 25 загинати


Најмалку 25 луѓе загинале кога минибус излетал од планински пат во Индија и паднал во река, во провалија длабока 80 метри , соопштуваат од полицијата. Сообраќајните несреќи се чести во Индијаи најчесто се предизвикани од преоптоварување на возилата, лошата состојба на патиштата или пак несовесно возење.

XS
SM
MD
LG