Достапни линкови

Во Авганистан убиени 4 војници на НАТО


Четворица војници на НАТО се убиени за време на бомбашки напад во јужен Авганистан, соопштуваат од Алијансата. Иако од Алијансата не соопштија од каде се војниците, американските официјални лица потврдија дека војниците се Американци. Со овие загинати, досега овој месец во Авганистан се убиени 69 американски војници.

XS
SM
MD
LG