Достапни линкови

Адмирал Мулен во посета на Пакистан


Адмирал Мајк Мулен денеска ќе го посети Пакистан и ќе разговара со воените власти за борбата против милитантите. Шефот на Генералштабот на САД, ќе се сретне со генералот на пакистанската армија Ашфаг Кајани. Мулен при неговата вчерашна посета на Индија изјави дека е многу загрижен што многу светилишта во Пакистан се чувани од екстремисти.

XS
SM
MD
LG