Достапни линкови

Убиени курдски бунтовници и турски војници


Турската армија денеска соопшти дека во изминативе денови убила најмалку деветмина курдски бунтовници во регионот кој се граничи со Ирак. Се прецизира дека до борбите дошло откако припадници на Курдската работничка партија нападнале една турска единица. Во нападот загинале и шестмина турски војници.
XS
SM
MD
LG