Достапни линкови

Собранието донесе одлука за Анкетната Комисија, а за Деловникот?


Собранието на Република Македонија денеска ја донесе Одлуката за формирање Анкетна комисија која треба да го расчисти инцидентот што се случи во Парламентот на 1 јули.
За Комисијата е постигнат консензус меѓу пратеничките групи.На дневен ред на оваа седница беа ставени и измените и дополнувањата на собранискиот Деловник, но опозицијата во Парламентот се изјасни дека ќе гласа против нив.
XS
SM
MD
LG