Достапни линкови

Формирањето Анкетна комисија денеска пред пратениците


Денеска Собранието на Република Македонија ќе ја одржи 115 седница. На дневниот ред се предвидени дискусии за Предлог-одлуката за основање Анкетна комисија и предлог-измените на собранискиот Деловник. Дискусијата следи дваесетина дена по инцидентот во Собранието. Целта на анкетната комисија ќе биде да ги разјасни околностите во кои се случи недоразбирањето меѓу пратенци на опозицијата и член на собраниското обезбедување.
XS
SM
MD
LG