Достапни линкови

Русија:Судот за правда ја отвори Пандорината кутија


Преставникот на рускиот комитет за надворешна политика Леонид Слуцкиј одлуката на Меѓународниот суд за правда за независноста на Косово ја оценил како отварање на Пандорината кутија. Тој изјавил дека сега се отвара можност за појава на опасни појави во светот. Слуцкиј оцнил дека денешната одлука е пример за двостраните стандарди на политката на многу држави , кои од една страна ја признаваат независноста на Косово а од друга не ја признаваат независноста на Јужна Осетија и Абхазија.
XS
SM
MD
LG