Достапни линкови

Перез:Блокадата на Газа може да биде укината за 5 минути


Претседателот на Израел Шимон Перез при денешната посета на Словенија изјавил дека израелската блокада ќе престане тогаш кога жителите на таа територија ќе се откажат од тероризамот. Перез оценил дека ОН поради антиизраелско расположение го осудиле нападот на хуманитарниот конвој. Израелскиот претседател рекол дека за 5 минути ќе ја укинат блокадата ако Газа престане да се однесува како терористичка држава.
XS
SM
MD
LG