Достапни линкови

Расмусен:одлуката на судот не го менува делувањето на Кфор


Генералниот секретар на НАТО Андрес фог Расмусен изјави дека советодавното мислење на Меѓународниот суд за правда нема да има никакво влијание врз мандатот на Кфор на Косово. Расмусен во кратко соопштение изјавил дека Кфор и понатаму ќе го спроведуваат својот мандат –зачувување на безбедноста и заштитата на Косово во целост, на корист на сите заедници.
XS
SM
MD
LG