Достапни линкови

Поплави во источна Турција - 6 жртви


Шест лица загинаа во поплавите во источниот турски округ Ерзурум, јави Анадолија.
Сите жртви се членови на едно семејство. Меѓу загинатите има и две деца, а само еден член на семејството е најден жив.
Поројните дождови биле причина за излевање на реката во селото Сачлак, во близина до населбата Хорасан.
XS
SM
MD
LG