Достапни линкови

Фејсбук достигна 500 милиони членови


Фејсбук" соопшти дека бројот на луѓе кои ја користат оваа интернет социјална мрежа достигна 500 милиони членови. Тоа значи дека секој 14 човњк во светот е регистриран на Фејсбук. Основачот на Фејсбук Марк Цукерберг изјави дека компанијата има мисија да го направи светот по отворен и поврзан.
XS
SM
MD
LG