Достапни линкови

Францускиот министер за европски прашања во Македонија


Францускиот министер за европски прашања Пјер Лелуш денеска ќе престојува во посета на Македонија. Предвидено е Лелуш да се сретне со премиерот Никола Груевски и со вицепремиерот задолжен за европски прашања Васко Наумовски.
XS
SM
MD
LG