Достапни линкови

Министерски состанок на земјите од Азија


Од Здружението на Југоисточни азиски нации , заедно со Кина, Јужна Кореја и Јапонија, го повикаа денеска Мјанмар изборите кои ќе се одржат оваа година да бидат фер. Тие исто така го осудија и тонењето на јужнокорејскиот брод. Од Здружението на Југоисточните азиски нации, и Кина, Јужна Кореја и Јапонија денеска имаа состанок во рамки на 43-от по ред Министерски совет кој се одржува во Ханои. Во Асоцијацијата на Јужноисточни азиски земји членуваат Брунеи, Мјанмар, Индонезија, Лаос, Камбоџа, Филипините, Малезија, Сингапур, Тајланд и Виетнам.
XS
SM
MD
LG